Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gekončíci noční

Tyhle gekončíky máme doma.
Gekončíků nočních je velmi mnoho barevných mutací a ceny se pohybují od pár set korun, až v USA do několika desítek tisíc korun. My jsme se drželi s cenou u země a naši gekončíci stáli jen těch pár set korun. Máme standartně vybarveného gekončíka, dále máme formu Hi-Yellow, z které se ale klube zcela jiná forma, vypadá to na Hypo možná SuperHypo naší samičce již začínají mizet skvrny, necháme se překvapit co z ní nakonec vyroste. V listopadu jsme si zakoupili dalšího gekončíka, jde o samce formy Tremper Albino.

27.3.2008 Dnes ráno po příchodu z práce mě čekalo velmi milé překvapení v podobě první snůšky od naší klasicky zbarvené samičky, ještě byla v nádobě na kladení vajec a spokojeně podřimkovala :-)

Pokud vše dobře půjde a malí dráčci se nám za cca 2 měsíce vyklubou budou zbarvení klasicky a hetero na formu Tremper albino, samozřejmě si je necháme :-)

Pro porovnání jak vypadali naši gekončíci když byli mláďata a jak se přebarvili v dospělosti jsme vložili nové fotografie.

Nyní již máme v inkubátoru snušku i od naší druhé samičky Hypo. Výsledek její snahy je zvěčněn na fotografii č.18

31.12.2008 Přidávám sem nové fotografie, jsou na nich mláďata která jsme letos odchovali. Podařilo se nám odchovat mláďata mutací superhypo, hypo a klasik, všechna hetero na Tremper albino. Necháváme si je k dalšímu chovu. Zároveň jsme začli vyrábět nové terárium pro naše gekončíky jelikož stávající je opravdu malé, fotky nového terária dodáme příští rok :-) :-) :-)

Letos se nám podařilo odchovat gekončíky forem hypo nekteří jsou superhypo a klasicky zbarvených, všechny mláďata jsou po otci hetera na barevnou formu Tremper Albino. 

Naše mimča použijeme k dalšímu chovu a vytvoříme skupiny klasik zbarvených gekončíků, hypo hetero tremper albino v čele se samcem tremper albino, a superhypo uvidíme jaké překvapení nás bude v příštím roce čekat, budou to Kinder vajíčka :-)

Dále se chystáme v nejbližší době zakoupit samce gekončíka barevné formy superhypo tangerine carrottail baldy a samce tremper albino jungle případně striped, no uvidíme jak moc budeme ve shánění gekončíků úspěšní, až se nám to podaří vystavíme zde jejich fotografie, aby jste se mohli kochat s námi.