Jdi na obsah Jdi na menu
 


Burunduk Bambi

Tomuhle zvířátku zasvětím asi největší pozornost.
Bambi jsme zakoupili v roce 2004

Začnu smutně, a tím co napíši potom rozjasním úsměv na tváři každého.Bohužel Bambi již není mezi námi, ale nedalo mi to a musím zde uveřejnit její fota. Tohle zvírátko se k nám domů dostalo opět ze zverimexu, jde o zemní veverku, pořizovací cena této veverky byla poněkud hodně vyšší než kolik stojí třeba Syrský křeček, ale ani jednou jsme častky zaplacené za naši Bambi nelitovali.

Bambi jsme chovali v akváriu o rozměrech 80x40x40, což je pro ni, jak se později ukázalo, prostor poměrně malý, ale vynahradila si to častým útěkem, kdy při krmení a odklopení krytu přiběhla k ruce a během vteřinky hups a bambi nikde :-) Nechávali jsme ji tedy doma za dozoru proběhnout, byla celkem legrace když jsme ji chtěli vrátit zpět do akvária.

Nejvíce se nám líbilo jak baštila oříšky, na sito jsme ji zavěsili burský ořech a bambi vylezla po větvi až k situ, sundala oříšek, skočila na zem, vylouskala ze skořápky obsah a v předních packách oříšek roztočila až z něj spadla slupka, schovala si ořech do lícní torby a hup a zmizela v budce. Tam už si oříšek buď schovala, nebo jej hned snědla. Potom ještě když ji něco zaujalo, jako by senajednou zasekla, zpozorněla, vztyčila ocas a začala s ním ladně kroutit ze strany na stranu, to byl pohled že by roztál i ledovec :-)

Tohle zvíře je tak vděčný chovanec že dělá jeho majiteli jen a jen radost. Navíc když si jej ochočíte a uděláte mu klec třeba skříňového typu s větvemi, několika boudama na schování, veverka se vám odvděčí tak že budete u klece pozorováním trávit hodiny a hodiny.

Opět máme v hlavě myšlenku že si pořídíme nového Burunduka, ale nejdříve až když se rozhodneme kde umístíme jejich novou voliéru aby jsme si mohli tentokrát pořídit pár těchto veverek, který už vyžaduje mnohem větší prostor, než s kterým se spokojí jedinec. Velký prostor proto, že veverka má své území a na vetším prostoru se má jedna před druhou kde schovat a nedochází ke rvačkám, ale o podrobnějším chovu toho na internetu najdete dost a knížek vyšlo taky už velké množství. Kdyby někdo měl zájem mohu formou mailu odkázat na literaturu o těchto zvířátkách.